Характеристика

вчителя німецької мови та англійської мови

гімназії № 136 м. Києва

Шевчук Ірини Володимирівни

1969 року народження

Шевчук І.В. має повну вищу педагогічну освіту за спеціальністю «географія». Педагогічний стаж 17 років. У гімназії № 136 м. Києва працює на посаді вчителя географії з 2014  року по сьогоднішній день.

Шевчук І.В. здійснює навчання і виховання учнів з урахуванням специфіки предметів, що викладаються, сприяє формуванню загальної культури особистості. Як учитель географії  вміло вирішує освітньо-виховні завдання кожного уроку, вибір методів і засобів навчання відповідають поставленим цілям і можливостям учнів, що дозволяє розвивати пізнавальну діяльність школярів.

Професіоналізм І.В. Шевчук проявляється в умінні планувати і здійснювати навчальний процес, орієнтуючись на особистість школяра, його мотиви, пізнавальні інтереси, здібності. Учитель знає і використовує новітні досягнення в області методики та інноваційної педагогіки, володіє методикою системного аналізу уроку, методикою диференційованого та індивідуального навчання. Використовує інтерактивні методи і прийоми навчання, що відповідають типу уроку, його цілям.

І.В.Шевчук проводить уроки на високому методичному рівні, вчить гімназистів працювати з додатковою літературою, ефективно використовує комп'ютер, ІКТ, смартдошку. Створення доброзичливої атмосфери забезпечує творче співробітництво на рівні вчитель-учень, учень-учень.

Головним у своїй роботі вона вважає необхідність зробити кожен урок цікавим для учнів, навчити кожного учня самостійно мислити і захоплено працювати. Вона бачить у своїх учнів союзників в творчому процесі вивчення географії, а також в знайомстві з навколишнім світом, у виявленні його особливостей, закономірності його розвитку. Серйозну увагу при плануванні вчитель приділяє вибору і раціонального використання інтерактивних методів навчання. Різні форми уроків дають можливість виявити здібності кожного учня, викликати інтерес до предмету, реалізувати ідею співпраці вчителя і учня, стати активними учасниками навчального процесу, не боятися висловити свою думку.

Її учні беруть активну участь в районному, міському турі Всеукраїнської предметної олімпіади, беруть участь в районних та міських конкурсах наукових робіт старшокласників МАН України, де займають призові місця.

Шевчук І.В. багато працює над розвитком професійної компетенції, протягом двох років успішно керує творчою групою вчителів в рамках реалізації експерименту Всеукраїнського рівня «Допрофільна підготовка та профільне навчання в системі гімназія-ліцей на базі гімназії № 136 м. Києва»

28.11.2019

Директор  гімназії №136 м. Києва                                                                                                              Наталія ГОЛОВКО

З характеристикою ознайомилася                                                                                                                 Ірина ШЕВЧУК